POSTY OZNACZONE TAGIEM: top 100

Witam Was serdecznie po dłuższej przerwie!

Przez te kilkanaście tygodni, odkąd ukazał się mój ostatni felieton, wydarzyło się multum ciekawych rzeczy związanych z muzyką klubową, czy jak kto woli - z muzyką EDM (bo to takie popukarne stwierdzenie teraz!). Tych wydarzeń było mnóstwo - począwszy od kolejnej edycji Tomorrowland, kończąc na wynikach najpopularniejszego konkursu związanego z rankingiem DJ'ów, czyli DJ MAG TOP 100.

DJ MAG, jest to najpopularniejsze pismo związane ze światem muzyki klubowej, gdzie zamieszczane są liczne wywiady z topowymi DJ'ami, artykuły i wiele przydatnych rzeczy związanych z produkcją muzyki. Również pismo te, prowadzi ranking popularności DJ'ów z całego świata. Jest to setka najpopularniejszych artystów, na których można oddawać głosy i wspierać ich w zdobyciu jak najlepszego wyniku. Ale chyba to doskonale wiecie :) Mówiac na samym  wstępie - byłem zaskoczony numerem jeden, sądziłem, że będzie to Martin Garrix z racji pompowanych w niego pieniędzy, ale swoją pozycję obronił ponownie Robert Hardwell - jednak z czysto artystycznej strony jego skrzydłowy spod labelu revealed Dyro, zjada go na śniadanie i to bez przeżuwania i popijania, co jest pierwszym z absurdów bycia topowym DJ'em. Oczywiście jest to moja osobista opinia, a każde inne zdanie z przyjemnością wyniosę na falę dyskusji.

Wracając do tematu właściwego, to podobno DJ MAG ma rozszerzyć ten ranking do kolejnych miejsc, więc jest szansa, że będzie możliwość zobaczenia siebie w tym rankingu na.. pozycji 10 tysięcznej. Niby nic a jak cieszy, nieprawdaż? Oczywiscie to w gwoli żartu, ale faktycznie  jest taki pomysł rozszerzenia wyników o miejsca 100+, co da nam mozliwość podniecania sie pozycjami tych osób, które nie załapały się do ścisłej setki.

Znacie te rankingi na nalepiej ubraną gwiazdę, na najpopularniejszego aktora, na najlepszy kotlet mielony? Czy zauważyliście jedną prawidłowość - że przeprowadzają je instytucje związane bardzo silnie z branżą, na który temat jest przeprowadzane głosowanie? I tutaj możecie sobie pomyśleć - stop, no co za gosciu, co on wypisuje, istna kpina!

Tak wiem.. teorie spiskowe. Świat nie jest zero jedynkowy,  i wykracza poza te dwie cyfry. Teoretycznie przyjmijmy, że to co napiszę - nie jest fikcją papieru, a żywą materią dnia codziennego i zadecydujcie co jest prawdą a co fałszem.

Głosowanie na każdego z artystów odbywa się poprzez formularz i wcześniejszą rejestrację konta. Możemy wybrać kilku ulubionych artystów pozycjonując ich w wybranej przez nas kolejności. Teraz powiedzcie szczerze przed samym sobą - Czy sami nie zrobilibyście bardzo dużo aby osiągnąć jak najlepszy wynik w głosowaniu?

Rozszerzmy to teraz na dużą skalę, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze. Serio duże i to takie, których 99% z nas nigdy nie zobaczy. Życie codzienne zmusza nas do kombinowania, do znajdowania krótszych ścieżek, do podejmowania decyzji, które niekiedy nie są łatwe i mijają się z naszym poczuciem etyki, moralności czy zwykłej sprawiedliwości. Człowiek chce więcej i więcej, rywalizacja, zapach tryumfu - i taki też jest świat muzyki. Przestałem już dawno wierzyć w sprawiedliwość i uczciwość takich rankingów, gdzie de facto nikt nie ma kontroli nad nim. Kontrola jest jednym ze sposobów osiągania sukcesu. A gdy do tego dochodzą pieniądze, to.. zaczynają się dziać ciekawe rzeczy.

Tutaj nadchodzi moment, w którym muszę się przyznać, że nie znam wyników tej listy oprócz miejsca pierwszego. Ale to nie jest istotne, ponieważ czołówka raczej się nie zmienia, tyljko następuja większe bądź mniejsze przetasowania. Pytanie jest nastepujące.. Co zrobić, aby ten ranking, faktycznie odnosił się do rzeczywistości - bo on się do tego niestety nie odnosi a daje nam pewien przejaskrawiony zarys, jak kontur który określa wypełnienie.

Mi nachodzi na myśl tylko jedna rzecz. Nie da się tego zrobić. Nie da się zmierzyć popularności żadnego z nich. Lajki mozna kupić, głosy można kupić, followersów można kupić, ankietę przeprowadzić na wybranej przez nas grupie docelowej, co wprowadza manipulację wynikiem, wyniki sprzedaży można zaniżać lub zawyżać. Tutaj nie ma obiektywnej prawdy. Jest subiektywizm i to subiektywizm w przerażającej postaci.

Nie będę ukrywał, że jest to ciężki temat. Jest to temat z serii niesprawdzalnych, bazujących w większości na przeczuciach, czy domysłach. Nie będę ukrywał, że chciałem ten tekst napisać w innym stylu i oprzeć się na innych rzeczach. Nie ukrywam, że lubię teorie spiskowe, bo uważam że tylko ignoranci nie widzą czegoś poza horyzontem własnej przestrzeni czy idei. Nie ukrywam, że wyszedł trochę z felietonu roast, ale taki jest przywilej i użyję mocnego słowa - felietonisty.

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie co jest w stanie zrobić człowiek dla odpowiedniej cyfry przy jego imieniu czy pseudonimie. Powiem inaczej, czy są jeszcze ludzie, którzy nie pójdą do celu po trupach? Muzyka jest rzeczą, z która każdy na świecie ma do czynienia. Teraz nie mowi się robienie muzyki a robienie hajsu i fejmu. Ale nie od dziś wiadomo, że to co nas podnieca, to się nazywa kasa a kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa. Być cyfrą, czy nie być....

Nie lubię być cyfrą.
Bo cyfrę można łatwo zmienić.

Pozdrawiam!
~ Daniel "Dan Price" Radziak

Jest to kolejny felieton Daniela Radziaka (pseud. Dan Price) – producenta muzyki elektronicznej młodego pokolenia, pochodzącego ze stolicy Polski. Swoje przemyślenia na wszelkie tematy dotyczące rodzimej sceny EDM będzie prezentował z pewnością jeszcze wiele razy – wyłącznie na radiotp.pl. Osobiście zachęcam każdego zainteresowanego tematem, o wypowiedzi, o własne spostrzeżenia w komentarzach.


Masz lekkie pióro i wylewasz na kartkę swoje zdanie na temat muzyki, bądź chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami, lecz nie masz gdzie? Zgłoś się do nas korzystając z formularza, a opublikujemy Twoje artykuły!


To już najprawdopodobniej ostatni w tym roku news o zestawieniu najpopulariejszych DJów świata. Tym razem prezentujemy miejsca od 101. do 150. Nie zabrakło w niej Polskich akcentów. Na miejscu 130. znalazł się Tom Swoon, a na 143. Crypsis. Gratulujemy!

Warto również wspomnieć o pozycji numer 108. Na tym miejscu znalazł się trance'owy artysta Omnia, którego dźwięki możemy usłyszeć w ostatnie wtorki miesiąca o godzinie 22:00.

101. Gunz 4 Hire
102. Ftampa
103. Swedish House Mafia
104. Psyko Punkz
105. Ran D
106. DJs From Mars
107. Frequencerz
108. Omnia
109. Danny Avila
110. D-Block & S-Te-Fan
111. Adaro
112. E Force
113. Wasted Penguinz
114. Disclosure
115. Tritonal
116. Atmozfears
117. Yellow Claw
118. Tchami
119. Chuckie
120. Bassjackers
121. Hazem Beltagui
122. Twoloud
123. Bobina
124. DJ Antoine
125. Skazi
126. Will Sparks
127. Simon Patterson
128. Alok
129. Miss K8
130. Tom Swoon
131. Mastiksoul
132. Adventure Club
133. Pegboard Nerds
134. Paul Oakenfold
135. Marlo
136. Juicy M
137. Angger Dimas
138. Mat Zo
139. Flume
140. Digital Punk
141. Carl Nunes
142. Deep Voices
143. Crypsis
144. Seven Lions
145. Tommy Trash
146. Minus Militia
147. Mark with a K
148. Benny Benassi
149. Cupsy
150. Bassnectar


Nie milkną echa po wynikach czołowej 100 DJ Mag 2014. Po kilku miesiącach oczekiwania znamy największych artystów w tym fachu  najpopularniejsych artystów w tym fachu. 

Na samym początku chcemy zwrócić uwagę iż coraz częściej mówi się że owy ranking nie ma nic wspólnego z prawdziwym djingiem. Przykładów daleko szukać nie musimy. Na drugim miejscu uplasował się Dimitri Vegas & Like Mike. Duet, co najwyzej przeciętny, jeden z wielu. Dlaczego tak się stało? Sami fani EDM nie znają odpowiedzi na to pytanie i są niezadowoleni.

Niestety, ranking który jeszcze do niedawna był urzeczywistnieniem dokonań artystów przerodził się w bitwę o jak najlepszą pozycję. Duet DV&LM zagrał po prostu niemoralnie prosząc znajomych o nawoływanie do głosowania.


 Salman Khan, indyjski aktor filmowy, producent, prezenter telewizyjny

Jeśli spojrzycie na jego profil, posiada 21 milionów polubień. Samo post polubiło prawie 77 tysięcy osób, z czego sporo zapewne zagłosowało.


Jacqueline Fernandez - Bollywoodzka aktorka, modelka i Miss Sri Lanki

Jakie powiązania mają Ci ludzie z muzyką, albo idąc dalej z EDM? Niestety żadne. Patrząc na oba profile możemy śmiało stwierdzić że znacznie pomogły temu duetowi w osiągnięciu tak niebywałego wyniku. 

Dla wszystkich zdrowo myślących przedstawiamy wyniki TOP10 rankingu na przestrzeni kilku lat:


 


Na Amsterdam Music Festival odbywającym się w holenderskiej Amsterdam Arena ogłoszono na Mainstage nowego DJ'a numer jeden w świecie muzycznym.. został nim.. ponownie HARDWELL!
Ranking, jak co roku, organizowany jest przez DJ Mag, a na samym AMF prócz tegorocznego lidera, można było usłyszeć takie gwiazdy jak Armin van Buuren, Dash Berlin, David Guetta, Dmitri Vegas & Like Mike, Martin Garrix, Wildstylez czy też W & W. Poniżej przedstawiamy wam pełną listę stu nazwisk, na jakie zagłosowali ludzie z całego świata.

 

1. HARDWELL (-)

2. Dmitri Vegas & Like Mike (+4)
3. Armin van Buuren (-1)
4. Martin Garrix (+36)
5. Tiesto (-1)

6. Avicii (-3)
7. David Guetta (-2)
8. Nicky Romero (-1)
9. Skrillex (+2)
10. Steve Aoki (-2)

11. Calvin Harris (+4)
12. Afrojack (-3)
13. Blasterjaxx (+58)
14. Dash Berlin (-4)
15. Alesso (-2)
16. Deadmau5 (-4)
17. Showtek (+10)
18. W & W (-4)
19. Deorro (New Entry)
20. DVBBS (New Entry)

21. Nervo (-5)
22. Zedd (+2)
23. R3hab (+35)
24. Andrew Rayel (+4)
25. Above & Beyond (-8)
26. Steve Angello (+12)
27. Dyro (+3)
28. Aly & Fila (-8)
29. Axwell (-10)
30. Dannic (+44)

31. Ummet Ozcan (+68)
32. Diplo (+32)
33. Krewella (+11)
34. Oliver Heldens (New Entry)
35. Fedde Le Grand (-6)
36. Vicetone (+24)
37. Angerfist (-3)
38. Paul Van Dyk (-6)
39. Sebastian Ingrosso (-21)
40. Headhunterz (-17)

41. Borgore (New Entry)
42. DJ Kura (New Entry)
43. Daft Punk (-21)
44. Markus Schulz (-23)
45. Frontliner (-8)
46. Kaskade (-10)
47. Brennan Heart (+14)
48. DJ Coone (-3)
49. Infected Mushroom (+4)
50. Laidback Luke (-19)

51. Sander Van Doorn (-12)
52. Dada Life (-17)
53. Knife Party (-28)
54. Dillon Francis (+19)
55. Yves V (New Entry)
56. Firebeatz (New Entry)
57. Porter Robinson (-16)
58. ATB (-25)
59. Carl Cox (-13)
60. Eric Prydz (-6)
61. Gabry Ponte (New Entry)
62. VINAI (New Entry)
63. MAKJ (New Entry)
64. Radical Redemption (New Entry)
65. DJ Snake (New Entry)
66. Da Tweekaz (+20)
67. Noisecontrollers (-1)
68. Carnage (New Entry)
69. Cosmic Gate (+11)
70. Diego Miranda (+24)
71. Zatox (-21)
72. Quentin Mosimann (-3)
73. Tenishia (-8)
74. Gareth Emery (-23)
75. UMEK (+22)
76. Tiddey (+8)
77. Zomboy (New Entry)
78. DJ Bl3nd (+13)
79. Orjan Nilsen (-30)
80. TJR (New Entry)
81. 3LAU (New Entry)
82. Don Diablo (New Entry)
83. Madeon (-24)
84. Wolfpack (New Entry)
85. Mike Candys (-18)
86. Quintino (New Entry)
87. Borgeous (New Entry)
88. Audien (New Entry)
89. Boy George (Re-Entry)
90. Richie Hawtin (-14)
91. Ferry Corsten (-49)
92. Code Black (New Entry)
93. Heatbeat (-8)
94. Merk & Kremont (New Entry)
95. Wildstylez (-39)
96. Bingo Players (-44)
97. The Chainsmokers (New Entry)
98. John O’Callaghan (-16)
99. Arty (-42)
100. Felguk (-22)


Wyniki właśnie zostały opublikowane.

Jakie są wasze spostrzeżenia....kto jest dla Was za wysoko a kto ponżej oczekiwań?

 

100. Ran D

99. Ummet Ozcan

98. Solar Stone

97. Umek

96. Matt Darey

95. DJs From Mars

94. Diego Miranda

93. Mat Zo

92. Paul Oakenfold

91. Bl3nd

90. Stafford Brothers

89. Benny Benassi

88. Bob Sinclar

87. Tenashar

86. Da Tweekaz

85. Skazi

84. Tiddey

83. Wasted Penguinz

82. John O’Callaghan

81. Heatbeat

80. Cosmic Gate

79. Myon and Shane 54

78. Felguk

77. Martin Solveig

76. Richie Hawtin

75. Adaro

74. Dannic

73. Dillon Francis

72. D Block and S Te Fan

71. Blasterjaxx

70. Project 46

69. Quentin Mosimann

68. DJ Antoine

67. Mike Candys

66. Noisecontrollers

65. Tenishia

64. Diplo

63. Gunz For Hire

62. DJ Feel

61. Brennan Heart

60. Vicetone

59. Madeon

58. R3hab

57. Arty

56. Wildstylez

55. Tommy Trash

54. Eric Prydz

53. Infected Mushroom

52. Bingo Players

51. Gareth Emery

50. Zatox

49. Orjan Nielsen

48. Omnia

47. Bobina

46. Carl Cox

45. Coone

44. Krewella

43. Chuckie

42. Ferry Corsten

41. Porter Robinson

40. Martin Garrix

39. Sander Van Doorn

38. Steve Angello

37. Frontliner

36. Kaskade

35. Dada Life

34. Angerfist

33. ATB

32. Paul Van Dyk

31. Laidback Luke

30. Dyro

29. Fedde Le Grand

28. Andrew Rayel

27. Showtek

26. Swedish House Mafia

25. Knife Party

24. Zedd

23. Headhunterz

22. Daft Punk

21. Markus Schulz

20. Aly & Fila

10. Dash Berlin

09. Afrojack

08. Skrillex

07. Nicky Romero

06. Dimitri Vegas & Like Mike

05. David Guetta

04. Tiesto

03. Avicii

02. Armin van Buuren

01. Hardwell


Kto w tym roku wygrał najbardziej prestiżowy ranking DJów na Świecie?

Zaskoczenia nie było jeśli chodzi o pierwszą 5.

Wiele osób cieszy się że nie udało się ponownie zwyciężyć Francji.

Pierwsza 100 prezentuje się następująco:

1. Armin van Buuren

 

 

2. Tiesto

3. Avicii

4. David Guetta

5. Deadmau5

6. Hardwell

7. Dash Berlin

8. Above & Beyond

9. Afrojack

10. Skrillex

 

 
11. Headhunterz
12. Swedish House Mafia
13. Markus Schulz
14. Gareth Emery
15. Steve Aoki
16. Paul van Dyk
17. Nicky Romero (najwyższa nowość)
18. Sander van Doorn
19. Aly & Fila
20. Alesso
21. ATB
22. Ferry Corsten
23. Axwell
24. Dada Life
25. W&W
26. Fedde Le Grnad
27. Noise Controllers
28. Arty
29. Laidback Luke
30. Kaskade
31. Calvin Harris
32. Orjan Nilsen
33. Knife Party
34. Sebastian Ingrosso
35. Chuckie
36. Zatox
37. Coone
38. Dimitri Vegas & Like Mike
39. Cosmic Gate
40. Porter Robinson
41. Wildstylez
42. Angerfirst
43. Infected Mushroom
44. Daft Punk
45. Carl Cox
46. Nervo
47. Pete Tha Zouk
48. Martin Solveig
49. Brennan Heart
50. Tenishia
51. Zedd
52. Eric Prydz
53. Bobina
54. Madeon
55. John O'Callaghan
56. DJ Feel
57. Steve Angello
58. Omnia
59. Umek
60. Wolfgang Gartner
61. Antoine
62. Tommy Trash
63. Francis Davila
64. D Block And S Te Fan
65. Tritonal
66. Bingo Players
67. Psyko Punkz
68. Shogun
69. Paul Oakenfold
70. Benny Benassi
71. tyDi
72. Mat Zo
73. R3hab
74. Quentin Mosimann
75. Wasted Penguinz
76. Dirty South
77. Andrew Rayel
78. Richie Hawtin
79. Frontliner
80. Myon & Shane 54
81. Heatbeat
82. Thomas Gold
83. Nero
84. Roger Shah
85. Feed Me
86. Mike Candys
87. Andy Moor
88. Ran-D
89. Richard Durand
90. Felguk
91. Paul Kalkbrenner
92. Moonbeam
93. Sean Tyas
94. Bob Sinclar
95. Netsky
96. Neelix
97. Mark Knight
98. John Digweed
99. DaTweekaz
100. Project 46
 
 


TPPARTNERZY