JAK NAS SŁUCHAĆ

Radio Internetowe RadioTP możecie słuchać kiedy chcecie i gdzie tylko chcecie, a to dzięki wielu możliwościom włączenia radia czy to na laptopie, smartfonie, telefonie komórkowym czy nawet telewizorze. Wszystkie sposoby opisujemy dokładnie poniżej, dzięki temu korzystanie z Naszego radia stanie się dla Was jeszcze łatwiejsze ;)


► WINAMP i inne odtwarzacze multimedialne

Jeżeli jeszcze nie posiadacie któregoś z odtwarzaczy kryjących się pod ikonkami wyżej, nie ma żadnego problemu. Osobiście polecamy do odsłuchu Naszego radia programy WINAMP oraz AIMP.
Aby odpalić RadioTP w tych programach, wystarczy wykonać jeden z poniższych sposobów:

# pierwszym sposobem jest wejście na stronę internetową RadioTP www.radiotp.pl oraz najechać w menu na SŁUCHAJ, najechać na interesujący nas kanał oraz wybrać z poziomu menu: WINAMP 128 MP3 (jeżeli chcemy słuchać RadioTP w jakości 128 MP3 w Winamp lub Aimp), WINAMP 64 AAC+ (jeżeli chcemy słuchać RadioTP w jakości 64 AAC+ w Winamp lub Aimp), WMP 128 MP3 (jeżeli chcemy słuchać RadioTP w Windows Media Player), RP 128 MP3 (jeżeli chcemy słuchać RadioTP w RealPlayer).

# drugim sposobem jest wejście na stronę internetową RadioTP www.radiotp.pl oraz wybór kanału w statystykach znajdujących się w panelu bocznym strony głównej. Wyboru dokonujecie poprzez kliknięcie w ikonkę danego odtwarzacza, kolejno: Winamp, Windows Media Player lub Real Player.

# trzecim sposobem jest wejście na stronę internetową RadioTP www.radiotp.pl oraz kliknięcie na przycisk ODPAL RADIO znajdujący się nad nawigacją strony.


► PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA

Jeżeli nie posiadacie żadnego odtwarzacza, programu do muzyki (co jest raczej wątpliwe) lub po prostu nie chcecie zaprzątać sobie głowy i uzupełniać swoje listy odtwarzania plikami, które nie współgrają z nimi, możecie RadioTP odpalić także z poziomu przeglądarki. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

# pierwszym jest wejście na stronę RadioTP oraz kliknięcie w statystykach - znajdujących się w panelu bocznym strony głównej - logotypu radia.

# drugim sposobem jest po prostu wpisanie adresu internetowego w swojej przeglądarce: www.radiotp.pl/play


► SMARTFON Z SYSTEMEM ANDROID

RadioTP możecie z powodzeniem słuchać na swoich smartfonach z systemem Android. To wszystko możliwe dzięki aplikacji o nazwie TuneIn Radio.
Aplikację pobierzecie z Google Play bezpłatnie, kliknij tutaj aby przejść do aplikacji.

Po zainstalowaniu aplikacji, uruchamiamy ją. Wyszukujemy naszą stację poprzez wpisanie w wyszukiwarkę słowa "RadioTP". Wybieramy odpowiednią pozycję i cieszymy się najlepiej wyselekcjonowaną muzyką w naszych uszach :)


► TELEWIZORY Z PLATFORMĄ NC+

Posiadasz platformę cyfrową NC+ (dawniej oddzielne spółki jako Cyfra+ i Telewizja N)? Jeżeli tak, to z pewnością posiadasz usługę Radio+, dzięki której masz dostęp do ponad 400 stacji radiowych z całego świata w najwyższej jakości dźwięku, w tym... RadioTP!

RadioTP znajdziecie pod numerem 625 

Serwis jest dostępny dla dekoderów:
mediaBOX+ (Turbodekoder HD z nagrywarką 3740SX)
turboBOX+ (Turbodekoder HD z nagrywarką 500 GB 5720SX oraz Monsterbox 1 TB 5720SX)
ultraBOX+ (dekoder HD z nagrywarką 250 GB 5800SX)
BOX+ (dekoder HD 5800S, dekoder HD PVR-Ready 2849ST, dekoder HD 2851S oraz 2850ST)


Przedstawiliśmy Ci prawdopodobnie wszystkie możliwości odsłuchu naszego radia internetowego RadioTP. Jeżeli brakuje tutaj jakiegoś sposobu, poinformuj Nas o tym przy pomocy formularza kontaktowego.

TPPARTNERZY