O NAS

RadioTP to stacja radiowa istniejąca na rynku muzycznym od 2005 roku.

 

Radio z klimatem i pasją, która połączyła cały sztab ludzi, dzięki którym macie możliwość co dzień przekonywać się o tym, czym jest marka RadioTP !

RadioTP obecnie..

Głównym celem RadioTP jest przede wszystkim docieranie do naszych odbiorców i spełnianie ich muzycznych zachcianek. Dlatego właśnie oferujemy Wam kanał muzyczny nastawiony na ambitną muzykę elektroniczną, świetną ekipę prezenterów i niesamowity klimat, którym niewątpliwie możemy się poszczycić, co również wyróżnia nas spośród innych stacji radiowych działających w internecie.

Na bieżąco podejmujemy kolejne wyzwania związane z prowadzeniem radiostacji, staramy się realizować postawione przed nami cele oraz udoskonalać to, co zostało stworzone i okraszone mianem RadioTP.

Staramy się przede wszystkim uderzać w gusta, zwłaszcza tych najbardziej wymagających słuchaczy, a co za tym idzie - stawiać większy nacisk na rozwój naszego radia.

Gramy dla Was przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę i staramy się przenieść Was w magiczny świat, który kreujemy właśnie w tym miejscu. Tworzymy nasz program z pasji do muzyki...

RadioTP - it's TIME to PLAY!

Grali u Nas..

RadioTP witało w swoich progach wielu artystów tych z Polski, jak i z całego świata. Do tej pory na naszych falach mogliście usłyszeć te większe oraz mniejsze osobistości:
DJ L3vy, DJ Matush, Waverockerz, Discovibez, FeelDii, The Hitcher!, ZOOT, Londonbeatz, Dmitry Bessonov, Matt Cerf, Ronald De Foe, Tom Colontonid, Mohamed Ragab, Manuel Le Saux, Ron Van Den Beuken, Philippe El Sisi, Jonas Hornblad, Andy Castro, Proff, Next DJ, Sound Players, Nitrous Oxide, Ferry Corsten, Vadim Soloviev, Mark Eteson, Etnosphere, Bartes, Drilla, Roberto Bedross, DJ Schimek, Pavlo Junior, Reek Havoc, Matthew B, DJ Derwish, DJ Cosmo, First State, Fast Distance, Arlento Divini, Easytech, Locco Lovers, DJ Peeter Vee, Dan Price, Cherry Coke, Bueno Clinic, Moreno, Ana Van Duk, Sebastian Voltar, Sequence, Hardbase DeeJay Team, Gabriel Delgado, Kez, Omen, Dancefloor Kingz, DJ Lacros, Nexboy, Locco Freakz, v1r00z, Angelo Mike, Simon S, Carla Roca, Alan White, Seb Andre, Pysh, Mattheo, Citizen Hope, Nishin V, Blinders, Fresh Lemons, Cez Are Kane, Siasia, Carlo Calabro, Alex Pain, Adam Mansell, Diverson & Soldberg, Diabllo aka Coorby, Danes, Niklas Venn, Noemi Black, Sandy Sharp, Bream, DJ Koe, Kamil Pankowski

A kto zapewnia muzyczną jakość i dbałość o słuchacza..

Nad umilaniem wam czasu, muzyczną gwarancję otrzymujecie od naszych prezenterów. A gdy ich brak, czuwa nasz niezawodny autopilot serwujący specjalnie wyselekcjonowane brzmienia najwyższej jakości. Program autopilota prezentuje się następująco:

 

 
00:00 - 01:00

Techno Dream [Techno, Tech House]

01:00 - 02:00
02:00 - 03:00
03:00 - 04:00
04:00 - 05:00 Trance Starter [Trance]
05:00 - 06:00
06:00 - 07:00 Deep Morning [Deep House]
07:00 - 08:00
08:00 - 09:00
09:00 - 10:00
10:00 - 11:00
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00 In the Middle of Trance [Trance]
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00 The City of House [Deep House]
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00 It's Time for Dance [Big room, Bounce, Commercial]
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00
20:00 - 21:00 Stage of Future [Future House]
21:00 - 22:00
22:00 - 23:00 Dreaming of Trance [Trance]
23:00 - 00:00

 

RadioTP dawniej..

RadioTP - swoje pierwsze sloty udostępniło słuchaczom w internecie 15-go lutego 2005 roku. Na początku swojego istnienia radio było dostępne pod domeną RadioTechnoPower i jak nazwa wskazywała miało one ściśle zawężony repertuar.

 

 

TechnoPower początkowo służyło do określenia gatunku muzycznego, który mimo wszystko często był omylnie postrzegany. Podobnie było i w tym przypadku. Nazwa Techno miała służyć tutaj jako uogólnienie muzyki elektronicznej

Radio po krótkim pobycie na rynku muzycznych stacji internetowych zamknęło swoją działalność aby już po paru miesiącach w październiku tego samego roku (2005) wystartować ponownie. Tym razem do gry weszły już dwie domeny, pod którymi można było odwiedzać stronę internetową stacji. Pierwszą z nich była domena, pod którą radio zostało założone oraz druga nowa domena o adresie RadioTP.pl.

 

Przez kolejne ponad dwa lata radio rozwijało się utrzymując jeden styl muzyczny. W roku 2009 rozpoczęło swoją stopniową metamorfozę. Systematycznie zaczęło uruchamiać nowe kanały tematyczne takie jak HOUSE, TRANCE, DISCO oraz kanał z muzyką "komercyjną" znaną z naziemnych stacji FM (gatunki muzyczne: POP, DANCE, HIPHOP, RNB, ROCK). Wraz ze zmianą wizerunku muzycznego radio pozbyło się nazwy RadioTechnoPower, która nie odzwierciedlała już więcej kierunku, w którym stacja zamierzała podążąć. Od tego czasu jedyną domeną, pod którą można było słuchać radia była domena RadioTP.pl. Działania z nazwą pozwoliły na uwolnienie się od ogólnie przyjętego image radia.

Od roku 2010 głownym celem stacji była większościowa zmiana programu muzycznego na brzmienia ambitne (tech house, progresive, tribal house, uplifting trance, vocal trance). Zrzeszając słuchaczy o bardziej wyrafinowanym zmyśle słuchu, RTP musiało wciąż uatrakcyjniać swój program aby sprostać wszystkim stawianym wymaganiom. Rok 2010 przyniósł również zmianę szaty graficznej strony, która stworzona została aby podtrzymać "AMBITNY" obraz radia. Wraz z tymi zmianami RTP zainicjowało jako pierwsza internetowa stacja w Polsce tzw. audycje TV SHOW. Polegały one na poruszeniu dodatkowego zmysłu. Poza słuchem audycja ta też była odbierana przez wzrok, który we współpracy z muzyką potrafił kreować nowe doznania. TV Show to audycja nadawana na specjalnych serwerach TV, które niosły ze sobą nowe wymagania i nowe możliwości. DJ'ski set nadawany razem z obrazem wzbudził wielkie zainteresowanie i przyniósł RadioTP wielu nowych fanów.

Dwa ostatnie kwartały roku już pod specjalnie przeszkoloną administracją przyniosły nowe pomysły, nowe audycje tematyczne i nowe współprace.

Rok kolejny - 2011 - jest już czasem wzmożonych działań promocyjnych. Częste imprezy ON TOUR po klubach naszego kraju w ostateczności przeobrażają się w historyczny Pierwszy Oficjalny Zlot RadioTP. Historyczne wydarzenie miało miejsce 4-go czerwca (2011) w miejscowości Piła w klubie BROWAR.

Miesiąc czerwiec to nie tylko zlot, to również kolejne duże zmiany. Kolejna zmiana szaty graficznej i kolejna zmiana programu muzycznego. Wymagania słuchaczy stacji doprowadziły do powstania nowego w pełni ukierunkowanego na muzyke elektroniczną kanału - DIGITAL CUBE. Klimat muzyczny tam panujący to brzmienia z dziedziny DubStep i D'N'B.  

TPPARTNERZY