POSTY OZNACZONE TAGIEM: pioneer

XDJ-RX najnowszy produkt marki Pioneer to następca XD-R1 wydanego w zeszłym roku. Nowemu kontrolerowi przyświeca motto "odłóż swojego laptopa na bok". Co to oznacza...? RX to jednostka która nie potrzebuje nic dodatkowego poza samym USB z plikami mp3. Dwa porty USB w tym jeden do bezpośredniego nagrywania swoich setów w locie. 7 calowy ekran który znacznie umili pracę z RX. Do tego fizyczny mixer pod którego możemy podpiąć dwa kolejne CD Playery lub gramofony. Dwa wejścia mikrofonowe, wyjście booth oraz dwa wyjscia master do tego opcja link do podlaczenia innego sprzetu marki Pioneer


Pioneer i KKR (Kohlberg Kravis Roberts) wspólnie opublikowały komunikat prasowy, w którym potwierdzają wcześniejsze plotki o sprzedaży działu DJskiego marki Pionner firmie KKR. Wartośc transakcji opiewa na kwotę 551 milionów dolarów. 85,05% udziałów będzie w posiadaniu firmy KKR , które zostaną zakupione poprzez spólkę holdingową PDJHD, natomiast pozostałe 14,95% wciąż bedą w posiadaniu marki Pioneer. Prezes i CEO Pioneer Susumu Kotani powiedział, że taki przebieg spraw przyśpieszy rozwój ich głownego działu czyli car audio jak i również wążną kwestią była znalezienie partnera, który zarówno pomoże jeszcze bardziej rozwinąć oddział Pioneer DJ. Co ważne firma KKR ma duże doświadczenie w branży mediów i technologii na świecie co ma mocno rozwinąć nowe technologie marki Pioneer DJ. Nie zapominajmy też iż Pionner wciąz będzie miał udziały i już zapowiedział, że będzie bardzo aktywnie współpracował z marką KKR aby marka Pioneer DJ rozwijała się w jeszcze większym tempie.

Obecnym boom na muzyke elektroniczną widać mocno wpłynął na branże DJską, a obecne wydarzenia związane z marką Pioneer DJ mogą wiele zmienić odnośnie kierunku rozwoju tej gałęzi sprzętu muzycznego jaki i nowych trendów, o których mam nadzieje że przekonamy się już wkrótce

 


Pioneer - japońska firma, która zajmuje się sprzętem audio, jeden ze swoich oddziałów a dokładnie ten najbliższy nam - Pioneer DJ planuje wystawić na sprzedaż. Co jest spowodowane tym krokiem? Ciężko przewidzieć. Natomiast wiemy, iż ostatni trend na kontrolery DJskie może mieć niemały wpływ na taki obrót spraw.

 

Zanim jednak to nastąpi, Pioneer DJ nie próżnuje i wydaje kolejne akcesoria dla DJi.

Tym razem mowa o nowych słuchawkach oznaczonych symbolem HDJ-C70.

Słuchawki te na pierwszy rzut oka mocno kojarzą się z modelem HD25 ze stajni firmy Sennheiser, które są już legendą na rynku.

 

 

 

W słuchawkach HDJ-C70 zaimplementowano specjalny system, który ma na celu wyeliminować wszystkie dźwięki dochodzące z otoczenia, które mogą zakłócać DJowi jego pracę.

Planowana data wpuszczenia produktu do sprzedaży to listopad tego roku a sugerowana cena to 179 euro.

 

 

 

 


Najnowszy kontroler dedykowany Serato ze stajni Pioneera obsługuje również poza standardowym programem Serato Video

 


Pioneer dziś niespodziewanie ogłosił iż w jego rodzinie narodził się kolejny kontrolerowy potomek.

Nowe dziecko największego producenta DJskiego ekwipunku to można powiedzić hybryda zestawu złożonego z dwóch CDJ 350, mixera wraz z mało popularnym kontrolerem Aero.

 

Jakie więc możliwości daje nam takie właśnie cacko

 

Co najważniejsze w końcu pojawia się kontroler markowy z obsługą CD. Sądzę iż jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy wciąż mają sentyment do swojego starego zbioru CD.

Poza CD jak to było w Aero mamy możliwość podłączenia pamięci masowej. Co prawda to tylko jeden slot ale nie stwarza on już takich problemów jak to było w starszym dziecku kiedy to zmiana dwóch DJi i obu grających z pendriva powodowała mały problem.

Teraz mamy CD co pozwoli nam w łątwiejszy sposób przełaczyć sie między nośnikami.

Do tego wszystkiego dochodzi odtwarzanie muzyki poprzez wbudowany interfejs WIFI. Zatem możemy bez najmniejszego porblemu odtworzyć nasze zbiory muzyczne zarówno z ipoda, ipada jak i telefonu. 

Nie zapominając, iż mamy do czynienia z kontrolerem DJskim wciąz pozostaje nam jeszcze pęłna obsługa MIDI czyli sterowanie oprogramowaniem komputerowym za pomoca naszego XDJ-R1. VirtualDJ LE będzie dostępny darmowo wraz z zakupem XDJ-R1.

Mowiąc o oprogramowaniu musimy koniecznie powiedzieć o nowej funcji wśrod kontrolerów. XDJ-R1 daje nam bowiem możliwość obsługi efektów poprzez specjalny interfejs o nazwie remotebox, który to został stworzony na ipady i iphony i w bardzo intuicyjny sposśb daje nam szansę na nowe pokłady kreatywności. Do tego znany już na rynku rekordbox, do przygtotwywania swojego show (oznaczanie punktów CUE, loopów itp)  lub do przeglądania biblioteki utwrów.

Mało...? Dołączmy więc w pełni funkcjonalny mixer DJski znany z najbardziej zaawansowanych urządzęń Pioneera takich jak DJM 900 z obsługą efektów dźwięku: NOISE, PITCH, CRUSH oraz filtrów dedykowanych poszczególnemu kanałowi TRANS, FLANGER, ECHO oraz ROLL

Sprzętowo mamy jeszcze szereg wejść i wyjść, które sprostają potrzeb najbardziej wymagającym: wyjście MASTER (XLR), wyjście odsłuchu, AUX oraz MIKROFON

 

Osobiście sądzę iż będzie to strzał w 10 firmy Pioneer i sprzęt ten pobije rekordy sprzedąży pod warunkiem iż zostanie on wykonany dobrze a jego cena nie będzie ceną zaporową.

Poniżej zdjęcie oraz film promocyjny

 


W końcu doczekaliśmy się następcy topowego kontrolera DJskiego brandowanego logiem Pionner.

DDJ-SX bo tak brzmi nazwa kodowa kontrolera, o którym mowa został właśnie oficjalnie ogłoszony przez dwie osobne firmy znane na rynku DJskim.

Pierwsza marka to oczywiście producent - Pioneer druga zaś natomiast to znana z oprogramowania VDJ marka SERATO. Nie trzeba być na bieząco ze światem muzyki żeby wywnioskować iż nowe dziecko Pioneera będzie dedykowane oprogramowaniu SERATO. Czy wyjdzie jak w przyadku DDJ S1 kontroler bliżniaczo podobny ale skierowany do zwolenników TRAKTORA - tego jeszcze nie wiemy.

Czas przejść do konkretów.Co więc oferuje nam SX?

- funcja dual deck, która umożliwi sparoawnie dla przykłady ścieżek A i C lub B i D i kontrolowanie obu jak jednym

- slip mode znany z CDJ 900 a ostatnio i zaimpementowany w CDJ 2000 nexus pozwalający na skrecz loopwanie itp i po zakończeniu efektu płynne przejście do kontynuacji utworu

- 4 kanałowy fizyczny mixer - funkcja mocno porządana a nie zawsze jednak wprowadzana przez producentów (funkcja dostępna wcześniej np. w Vestax VCI 400)

- specjalne pady do kontroly samplami, punktami cue czy loopami

- osobne wyjście do odsłuchu (BOOTH)

- duże tarcze jog do dokładniejszej pracy DJa

- funcja fader start 

- dedykowane potencjometry filtr

 

Firma SERATO reklamuje SXa jako najbardziej zaawansowany kontroler, który jak do tej pory powstał do kontroli ich oprogramowania

 

Co wy sądzicie o nowej zabwce Pioneera?

 


Długo oczekiwany następca topowego playera DJskiego firmy Pioneer, o którym już kiedyś wspominaliśmy w końcu ujrzał światło dzienne.

Każdy wie czym jest CDJ2000 więc samej bazowej jednostki opisywać tutaj nie ma sensu. Mimo wszystko warto wymienić nowe funkcje, które Pioneer wpakował w swoje najnowsze dziecko. Dla przeciwników świata laptopów w DJingu będzie to pewnie po średnio złe posunięcie marki Pioneer....ale jak producent sam to nazwał - CDJ2000 to EWOLUCJA

Nowości względem poprzednika:

- synchronizacja z programem rekordbox już nie tylko przez USB ale również przez WIFI 

- możliwość podlączenia przez USB Iphona Ipada lub Ipoda

- znany z CDJ900 - slip mode

- nowe przyciski MASTER i SYNC

- podświetlany szybki wybór miejsca położenia ścieżki (needle serach) który teraz też słuzy do wyboru loopów

- moźliwość zmiany wielkości widma ścieżki (zoomowanie)

- zmiana położenia beatgrid (znane z Traktora) - czyli położenia maski tempa utworu

- przeglądanie biblioteki utworów po okładkach

- możliwość zmiany podświetlenia ekranu

Zapraszamy do wspólnej dyskusji na Naszym forum - kliknij by przejść

Poniżej linki do filmów pormocyjnych na Youtube

Laidback Luke

 

Kissy Sellout

 

Eats Everything


W ciągu nie całej doby mieliśmy okazje oglądać dwie premiery bardzo podobnych urządzeń od konkurujących ze sobą firm ze sprzętem DJskim

Zarówno Denon jak i Pioneer przedstawiły oficjalnie światu swoje najnowsze dzieła z segmentu kontrolerów DJskich.

Oba kontrolery mają podobne przeznaczenie i posiadają podobne możliwości

Poniżej prezentujemy zdjęcia

Pioneer DDJ WeGO

 

Denon DJ MC2000


Pioneer nie zwalnia tempa i dzień po wczorajszej prezentacji odświeżonego kontrolera ERGO ujawnia światu kolejny nowy sprzęt ze swojej stajni.

Tym razem Pioneer poszedł bardzo odważną drogą i możemy oglądać je efekty pracy w nowym bardzo mimo wszystko jeszcze futurystycznym dziale DJngu, który powoli robi się popularny. Nowy trend jaki powstaje to mixowanie muzyki w sposób bezprzewodowy. Jednak to jeszcze nie pełny bezprzewodowy setup DJski ale samo źródło muzyczne pobierane jest za pomocą sieci WIFI z takich urządzeń jak laptop tablet czy nawet telefon.

Nie mamy co się w sumie rozpisywać wiec pokażemy wam garść zdjęć oraz film promocyjny

I film prezentujące urządzenie - http://youtu.be/HEVnaLDL2VU


Po sukcesie poprzedniego budżetowego kontrolera Pioneera - DDJ-ERGO-V kwetią czasu był fakt że Pioneer wkrótce wypuści kolejny kontroler tym razem dedykowany pod oprogramowanie TRAKTOR. Cała jednostka zachowuje swój "dizajnerski" charakter posiadając wiele efektownie podświetlanych elementów. Samo urzdzenie ma być kompatybilne z prawie wszystkimi dostępnymi oprogramowniami na rynku jak wspomniany Traktor, Serato, Virtual DJ, Mixvibes itp. Poniżej możecie sami sprawdzić jak prezentuje się jak to nazwał traktor LIMITOWANA wersja DDJ Ergo

 

Tutaj prezentujemy jeszcze film promocyjny dodany przez Pioneera - http://youtu.be/JfMFt5vAE8o

TPPARTNERZY