NEWS - Traktor zapewnia - w przyszłości DJ'e nie będą patrzeć w laptopy

Boom na kontrolery jest zauważany od dawna. "W Polsce jest taka moda że kiedyś na komunię dostawało się rower, później sanki, a teraz konsolety - co drugi dom to DJ" - powiedział kiedyś w wywiadzie Dj Maniana. Jest w tym jakieś ziarenko prawdy, ponieważ coraz tańsze ceny za kontrolery skłaniają coraz więcej osób do grania. Niestety wiele osób się w tym dalej nie szkoli korzystając kilku przycisków i monitora aby "wrzucić" kolejny track.

Traktor doszedł do wniosku że znaczne uproszczanie łatwości korzystania ze sprzętu nie jest korzystne dla sceny klubowej. Ich najnowszy produkt - kontroler Traktor S8 wymagać będzie większej uwagi.

Kiedy myślisz o DJ'u na scenie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie kolesia który ma "Serato Face" albo moment kiedy szuka na ekranie tracków, które później wrzuci do decka.


Przykład tzw. "Serato Face" - DJ nie integruje się z klubowiczami, patrząc cały czas na ekran laptopa

Natve Instruments stara się zabić ten widok. Przełomowym punktem ma się stać premiera kontrolera Traktor Kontrol S8, który pozwoli Ci podłączyć laptop aby używać Scratch Pro, a ekrany znajdujące się na kontrolerze pozwolą na tworzenie live mixa.

Wszystko wygląda super, ale cena już taka ciekawa nie jest. Za S8 będziemy musieli zapłacić około 5 tyś. zł.

O Kontrolerze na pewno jeszcze będzie mowa za jakiś czas kiedy pokażemy jego wszystkie funkcje.


Musisz być zalogowany aby napisać komentarz. Zaloguj się lub Zarejestruj lub skorzystaj z systemu komentowania, który jest poniżej

TPPARTNERZY