NEWS - Nowe gramofony od Technicsa

Coś dla prawdziwych audiofilów. Firma Technics już w tegoroczne wakacje wprowadzi na rynek dwa nowe modele gramofonów - SL-1200G i SL-1200GAE. Modele mają różnić się ramieniem który w przypadku SL-1200G ma być wykonany z aluminium, a w SL-1200GAE uświadczymy magnez, który poprzez naciąganie charakteryzować się będzie jeszcze większym efektem tłumienia. Warto wspomnieć że model z oznaczeniem GAE (Grand class Audiophile Edition) będzie wyprodukowany w ograniczonej liczbie 1,200 sztuk. Każda sztuka otrzyma swój własny numer.

Jakie jeszcze nowości znajdziemy w nowych modelach?

Przede wszystkim gramofony mają bezpośredni napęd bazujący na zupełnie nowym silniku. Nie posiada on rdzenia ferromagnetycznego tak jak w starszych urządzeniach. Pozwala to na wyeliminowanie zakleszczeń - drgań silnika i wahań prędkości obrotowej wpływających na pogorszenie jakości dźwięku.

Kolejna nowość to podwójna konstrukcja elementu wirującego. Przełoży się to na odciążenie łożyska z jednoczesnym ograniczeniem drgań w trakcie obracania talerza.

Talerz gramofonu został odlany z mosiądzu oraz aluminium i został pokryty gumą tłumiącą dźwięki. 

No to jak już wszystko wiemy to nie wiemy jeszcze ceny. Limitowana wersja według przecieków oscylować będzie w granicach 4000$. Standardowa z pewnością mniej.


Musisz być zalogowany aby napisać komentarz. Zaloguj się lub Zarejestruj lub skorzystaj z systemu komentowania, który jest poniżej

TPPARTNERZY