Kontrolery. Wasze wrażenia i odczucia.

Wszystko na temat sprzętu dla Dj'a.
Awatar użytkownika
Black Jokey
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 269
Rejestracja: 2009-05-11, 19:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kontrolery. Wasze wrażenia i odczucia.

Post autor: Black Jokey »

Siemka tepowicze ;p

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie na temat kontrolerów. Wszyscy jesteśmy świadkami napierającego trendu gdzie dj gra sobie z traktora i flash'a kontrolując wszystko na laptopie. Sam miałem okazje kilka razy coś takiego zasmakować i osobiście czuje dużo większą frajdę grając ze standardowych płyt, niż udając, że miksuje wrzucając po kolei kawałki jak w winampie ;p Najlepsze z tego całego elektronicznego grania jest to, że ma się dostęp do całej biblioteki dźwięków bez konieczności targania 100 płyt i więcej choć i w tym da się odczuć sentyment ;d
Jakie są Wasze odczucia względem wirtualnego dj'owania ? :piwo:
Listening commercial music ? Don't do that. Check this !

soundcloud.com/blackjokey

Awatar użytkownika
Wrzesion
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 523
Rejestracja: 2012-06-30, 14:36
Ulubiony DJ: Ten pode mną. :D
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Kontrolery. Wasze wrażenia i odczucia.

Post autor: Wrzesion »

Ja osobiście posiadam kontroler. Do gry w radiu zdecydowanie się nadaje. Nie zauważyłem większych minusów, czasem aplikacja (Traktor Pro 2) potrafi się przywiesić na chwilę np. przy ładowaniu, ale zdarza się to bardzo rzadko i trwa może 5 sekund. Jeszcze ani razu - odpukaj - nie wywaliło mnie. Co do samej techniki, z pewnością jest inna. Za kontrolerem przemawia też inny fakt - wymaga mało miejsca i jest w miarę tani. Dla początkujących cudo, dla bardziej doświadczonych, no cóż, tutaj już trzeba się zastanowić. Jest wiele ciekawych kontrolerów. Pioneer robi świetne. Ja osobiście polecam Mixtracka PRO, naprawdę na radio i małe imprezy starcza. To jest nowy nurt i cóż, była przesiadka z vinyli na cd to będzie z cd na kontrolery, kto wie może za kilka lat będziemy miksować gestami ręki..
Różnica między niemożliwym a możliwym zależy jedynie od stopnia determinacji.

Obrazek
----------------------------------------------------------------------
Obrazek
Obrazek

ZLECENIA GRAFICZNE I WSZELKIE PYTANIA : wrzesion@radiotp.pl

Awatar użytkownika
MarckCue
-#Prezenter
-#Prezenter
Posty: 246
Rejestracja: 2012-12-02, 16:20
Ulubiony DJ: Fire

Re: Kontrolery. Wasze wrażenia i odczucia.

Post autor: MarckCue »

Również korzystam z kontrolera, tym kontrolerem jest Numark MixTrack Pro, o którym wspominał Wrzesion. Nie mam mu nic do zarzucenia, jak najbardziej do grania na radiu i małych imprezach sprawdza się :) Soft z jakiego korzystam to Serato Dj Intro,wg mnie dużo wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze niż Traktor i VDJ. Kontroler miał być dla mnie tylko wstępem, zdecydowanie dążę do tego, aby soft z którego korzystam była konsola i w przyszłości vinyle. Zawsze mnie to racjcowało i dlatego uważam, że jeśli dj'ka będzie szła w stronę kontrolerów to niestety PRAWDZIWA sztuka dj'ska umrze... Oczywiście bardziej zaawanasowane kontrolery umożliwiają zdziałanie cudów podczas występu, ale żeby dojść do takiej perfekcji potrzebne są lata treningu i wg mnie gra na kontrolerze tego w 100% nie zapewni. Tyle z mojej strony :D :papa:

Awatar użytkownika
Dj Kludu
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 191
Rejestracja: 2011-01-08, 14:01
Ulubiony DJ: Fire <3
Lokalizacja: Hażlach ok. Cieszyna
Kontakt:

Re: Kontrolery. Wasze wrażenia i odczucia.

Post autor: Dj Kludu »

Sam kiedyś musiałem wybierać CD czy kontroler :D
Ale znalazłem rozwiązanie idealne - CD z opcją midi :)
Przyznam, że granie z kontrolera to w moim odczuciu, nie jest taka duża sztuka jak jednak z CD :)
Osobiście, chyba jednak większe wrażenie i zabawę daje granie z CD, ale jak trzeba to bierze się lapka i kable USB i mam kilka GB muzyki na lapku a nie na kilkudziesięciu płytach - troche wygody jest ;)
No ale zawsze zostają zamiast CD - pendrive w playerach ;) Też dobry bajer jakby nie patrzeć, nie jest to kontroler, gra się praktycznie jak z CD, ale nie musisz nagrywać niczego na CD i "marnować" kasy na płytki ;)
Następnym moim małym marzeniem do kupienia są vinyle i mixer 4-kanałowy :D Tak żeby się troche więcej pobawić :> :)
Ale to raczej nie prędko się zrobi :D

Awatar użytkownika
elcosmito
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 626
Rejestracja: 2009-05-06, 16:12
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kontrolery. Wasze wrażenia i odczucia.

Post autor: elcosmito »

rzecz gustu.....tyle moge powiedziec....

mimo to majac czesto mozliwosc grania z CDJ 2000 nie potrzebuje wcale kontrolera.

Pendrive i linkowanie playerow, do tego widmo sciezki (wave form) to wszystko sprawia ze kontroler jest tu zbedny...

Kontrolery sa tak bardzo popularne poniewaz ich cena jest stosunkowo niska biorac pod uwage CD player.

Gdyby nie to ze sa one czesto ponizej 1000zl to nie bylo by tylu DJi....

to jest minus tego calego przedsiewziecia...wszystko staje sie zbyt dostepne a co za tym idzie zbyt popularne

Osobiscie jednak wole CDplayer ale prostota kontrolerow i tak wygrywa z moim lenistwem co przeklada sie na to ze CDplayery leza odlogiem a kontroler smiga na naszych radiowych audycjach
Administracja

ODPOWIEDZ