Diesel vs Benzyna vs LPG

Awatar użytkownika
Kinguś
-#Tepowiczka
-#Tepowiczka
Posty: 110
Rejestracja: 2010-01-20, 15:31
Lokalizacja: D?ungla
Kontakt:

Diesel vs Benzyna vs LPG

Post autor: Kinguś »

Diesel vs Benzyna vs LPG jakie masz na ten temat zdanie :)
Co jest najlepsze :)
:matrix:
Obrazek

djgaczor
128 kbps
Posty: 307
Rejestracja: 2009-11-06, 10:55
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: djgaczor »

ja jezdze na benzynie i na dieslu. I moje odczucie jest takie ze benzyna ma lepsze osiagi od diesla ale niestety nie ma co porywnywac osiagow gdyz diesel jest tanszy w eksploatacji. Przykladowo tankuje oba auta za 150 i na benzyniaku robie 500km i cpn wita a diesel robi mi na tym 1000 km :)
Music is My extasy
http://www.e-papierosek24.pl

Awatar użytkownika
Kamil16oBRD
64 kbps
Posty: 170
Rejestracja: 2009-11-08, 20:41
Lokalizacja: Bia?ogard
Kontakt:

Post autor: Kamil16oBRD »

popieram djgaczor
Zależy do czego chcesz mieć auto
Jak do zabawy to Benzyna
jak do jazdy taniej to diesel
By?y prezenter kana?u disco

Fixer
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-02, 18:11
Lokalizacja: D?bica
Kontakt:

Post autor: Fixer »

Ja wole benzynę jednak no diesel jest taniszy to wiadomo ale benzyna moim zdaniem jest o 100 % lepsza a lpg to zależy jakie czy zwykły czy ziemny np ziemnych jest bardzo mało stacji więc lipnie jechać gdzieś dalej ;(

Awatar użytkownika
Johnny
96 kbps
Posty: 252
Rejestracja: 2009-07-15, 11:49
Lokalizacja: Slovensko
Kontakt:

Post autor: Johnny »

No ja jezdze na benzynie :p ale wolabym w sumie gaz xD Mniejsza cena itd :)

Fixer
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-02, 18:11
Lokalizacja: D?bica
Kontakt:

Post autor: Fixer »

no tak ale gdzie poruszasz się tym samochodem po mieście czy dalsze trasy ??

Dan Price
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 169
Rejestracja: 2009-08-07, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dan Price »

Ja bym wywód zrobić, na temat co jest lepsze, a co gorsze xD
Nie zrobie bo chcę mieć przewagę nad zwykłymi śmiertelnikami haha xD
Miałem lekcję poświęconą na stacji diagnostycznej i na pinpsie na temat właśnie benzyny/lpg/diesla, ja Wam powiem tylko tyle

SAMOCHÓD=SKARBONKA BEZ DNA :*
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek666
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 134
Rejestracja: 2009-05-08, 00:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: misiek666 »

Wydaje mi się że przy wyborze głównie patrzymy na cenę danego paliwa, więc na czele wysuwa się gaz, a co do diesla i benzyny to podobno ceny mają się niedługo zrównać...

Awatar użytkownika
Arkadyus
Posty: 22
Rejestracja: 2010-02-24, 20:03
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Arkadyus »

Wszystko ma swoje wady i zalety:

Benzyna - najwyższa moc / osiąga, dużo pali drogiej benzyny.

LPG - cena paliwa, droga instalacja, szybkie zużywanie się elementów samochodu.

Diesel - tania i niezawodna eksploatacja, drożej niż LPG, ale za to silnik nie do zarżnięcia.

Dan Price
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 169
Rejestracja: 2009-08-07, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dan Price »

Arkadyus pisze:Wszystko ma swoje wady i zalety:

Benzyna - najwyższa moc / osiągi, dużo pali drogiej benzyny.

LPG - cena paliwa, droga instalacja, szybkie zużywanie sie elementów samochodu.

Diesel - tania i niezawodna eksploatacja, drożej niż LPG, ale za to silnik nie do zarżnięcia.

Benzyna - najwyższa moc / osiągi, dużo pali drogiej benzyny - jeszcze tak, ale są bardzo fajne technologie wprowadzane, które zobaczycie nie będzie totalnie różnicy pomiędzy dieslem, oczywiście nie wchodząc w mankamenty techniczne, bo silnik diesla jest troszeczke inaczej zbudowany


LPG - cena paliwa, droga instalacja, szybkie zużywanie się elementów samochodu - Instalacja nie jest droga, jezeli wiemy gdzie zakładać ^^.Na prawdę fajne ceny mozna wycisnąć powyżej 1k.A zużywanie się elementów samochodu??.Tu nic do rzeczy nie ma :D.Jedynie instalacja moze sprawiac problem i to duzy w starszych samochodach.Zwykle drobnostki ale za 100-150 zl:).Mój kumpel zawór wymieniał na sekwencji za części 40 zł ( bezcen ) a robicizna 140 :D.No a w warsztacie nie będę mówił ile haha, bo sam wiem jak to jest i nie chcecie znać prawdy xD.Silnik oczywiście pracują troszkę w innym trybie, który wpływa na jego żywotnośc.Nieznacznie ale jednak.

Diesel - tania i niezawodna eksploatacja, drożej niż LPG, ale za to silnik nie do zarżnięcia -
Z tym drożej niż LPG to bym nie przesadzał przykład.Skoda Fabia kombii 1.2 HTP pali 10 litrów gazu co w przeliczeniu na zł wyjdzie nam około 22-24 zł a fajny dieselek niech spali nam 6 litrów za cenę 4 zł to wychodzi nam praktycznie to samo :D.Innaczej się jeździ dieslem, niż benzyniakiem to chyba każdy wie ;).Tylko jest jedno ale.Jeżeli walnie coś w motorze u diesla to koszta są ogromne.

Tak jak pisałem samochód to skarbonka bez dna.Jeżeli kupimy nówkę sztukę to mamy 2 lata spokojnej jazdy, a potem niestety jest jak jest:D.Nie chcę mówić, że się znam ale "pracuję" już w 2 warsztacie i jaki by nie był samochód to niestety $$$ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
DjKaCzi
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-29, 19:13
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: DjKaCzi »

Nooo tak.... ale tak benz/disel jeden mówi tak drugi tak jeżli gadamy o starych samochodach to jest wielka różnica ale gdy to są nowe 2008-20... to wiadomo te auto silniki maja porównywalne ale i tak benz ma większa moc tylko nowe silniki czy to benz czy diesel to i tak się sypia to nie są lata 90 ze kupiło się opla i jeździło teraz się kupi auto 5 lat się pojeździ i rdza łapie i silniki ledwo żyją.... Np mój wujek miał kiedyś przypadek kupic nowe auto z salony byl to rok 2004 2005 juz nie pamietam kupil pojezdzil pare miesiecy i padla mu turbina w dieslu pojechal do salony czy tam mechanika nie pamietam bylem mlody i mu wymienil ok znów pojezdzil i znów mu padla i tak dalej. Okazalo sie ze przyczyna byla elektryka i cos tam jeszcze e :) takze wiecie to jest teraz tylko mit ze diesel dluzej zyje ::) kiedys tak ale teraz to rzadkosc .. Zalezy tez jaki MARAK Auta ale i tak jak ma sie rozsypac to sie rozsypie ... A co do mocy czy ja wiem.... najlepiej sobie poczytac na roznych forach.... Sa diesle ekologiczne i sa mocne sport ze jak sie da po garach to idzie jak burza :) Ogladajcie TVN TURBO A DUZO BEDZIECIE WIEDZIEC

Qbca
Posty: 43
Rejestracja: 2010-02-12, 19:59
Lokalizacja: ?ory
Kontakt:

Post autor: Qbca »

Dj Diline, masz racje... tyle ze ja zalatwiam ON za 2,5zl za litr :] czyli taka sama cena jak za gas :]
[nie pisz you] Polecam Dj CoVeriuS'a
Szkoda ?e odszed? z Radia TP :(
---=== http://nasza-klasa.pl/profile/3354907 ===---

Dan Price
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 169
Rejestracja: 2009-08-07, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dan Price »

Qbca, nie uwzgledniam takich przypadków, ale fakt faktem ja osobiscie troche osób znam co biora na lewo z PKS, ze stacji itp. po takich cenach, ale w takiej skali globalnej, a raczej w skali "polskiej" (1 Nejman nana) toooooooooo wychodzi na moje, a ja skromny chlopak jestem :(((((
Kochani mozna na ten temat i prace dyplomowa swobodnie napisac, po prostu komu co lezy i co ma w kieszeni :))
Obrazek

Qbca
Posty: 43
Rejestracja: 2010-02-12, 19:59
Lokalizacja: ?ory
Kontakt:

Post autor: Qbca »

Dj Diline, ale ja nie biore z pks ani z stacji ect. Niedaleko mnie buduja autostrade A1 ... Czyste paliwo z Cysterny :-)
[nie pisz you] Polecam Dj CoVeriuS'a
Szkoda ?e odszed? z Radia TP :(
---=== http://nasza-klasa.pl/profile/3354907 ===---

Dan Price
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 169
Rejestracja: 2009-08-07, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dan Price »

Nom dlatego mowie to jest jeden ze sposobow i dobrze panstwo kradnie od nas to czemu my nie mielibysmy byc dluzni :D
Obrazek

ODPOWIEDZ