Diesel vs Benzyna vs LPG

Qbca
Posty: 43
Rejestracja: 2010-02-12, 19:59
Lokalizacja: ?ory
Kontakt:

Post autor: Qbca »

Dj Diline, Dokladnie... /Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie/ xD :) :] :]
[nie pisz you] Polecam Dj CoVeriuS'a
Szkoda ?e odszed? z Radia TP :(
---=== http://nasza-klasa.pl/profile/3354907 ===---

Clubdriver

Post autor: Clubdriver »

ja kupilem benzynke 1.6 16V wysoko obrotowy japonski przecinak :D, mowilem sobie ze kupie mniejszy silnik to zostawie go w benzie.... noooo napewno xD minelo pó; roku zazozylem gaz :D i takim sposobem mam 1.5 roku nowa instalacje gazowa sekfencyjna i nie ma roznicy gdy przelacze na benze ( jak sie zacznie pierdzielic instalacja za jakies 2-3 lata to opchne fure :D) ale napewno mojego wysoko obrotowego benzyniaka nie zamienil bym na diesela :D jak sie przesiadam do jakiegos diesela kumpla czy cos to mnie krew zalewa hehe nie ma to ja 9 tys obrotow na blacie :D ( do 7 kreci sie bez zadnych zgrzytów (czyt. problemow technicznych) a i wiecej jak mnie ktos sprowokuje xD)

Dan Price
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 169
Rejestracja: 2009-08-07, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dan Price »

Daje sobie reke uciac ze jest to Honda Civic :D.
Gaz zmniejsza parametry silnika, na prawde mniej czy bardziej, ale zmniejsza po prostu wydajnosciowo benzyna jest lepsza :D.
Prawda diesla nie pokrecisz do 9k, chyba ze jezdzisz w Le Mans haha, ale jednym sie lepiej dieslem jezdzi drugim benzyna, a trzecim Priusem do 40kmh na elektryce haha.
Ile ludzi tyle gustów, u mnie po prostu jest tyle klotni na temat co jest lepsze bla bla bla.
Mozemy sprawnosciowo porównac diesle i benzyne, to teoretycznie wyjdzie nam kto jest lepszy tak i tak mozemy brnac i brnac w temat bez sensu :D
Ciekawy temat w kazdym razie:D
Ostatnio zmieniony 2010-04-05, 14:35 przez Dan Price, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Clubdriver

Post autor: Clubdriver »

Owszem zmneijsza parametry to wiadomo ale na nowych instalacjach na poczatku nie czuje sie duzej róznicy a przedewszystkim na gazie sekfencyjnym jesli jest dobrze wyregulowany. I takze zgadzam sie co do gustów kazdy lubie co innego a glownie kazdy lubi to co ma hehe :)

Ps: nie nie civic (choc tez nad tym przecinakiem myslalem:P) Masz jedna reke mniej :D Nissan Primera p11 :P

Qbca
Posty: 43
Rejestracja: 2010-02-12, 19:59
Lokalizacja: ?ory
Kontakt:

Post autor: Qbca »

Clubdriver, a ktory rocznik tak sie spytam :] xDD bo moj tata tez mial primerre i poszla nad morze :] mial rocznik 2004/2005 :]
[nie pisz you] Polecam Dj CoVeriuS'a
Szkoda ?e odszed? z Radia TP :(
---=== http://nasza-klasa.pl/profile/3354907 ===---

Dan Price
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 169
Rejestracja: 2009-08-07, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dan Price »

No prosze to juz zazdrosny jestem :D
Pracowalem w serwisie Nissana, i malo primerek bylo, a jezeli juz to jakies drobne naprawy zamykajace sie w kwocie 2oo-3oo zl. solidne samochody :D
Pytanie wlasnie ktory rocznik i ile zaplaciles :D
Obrazek

Clubdriver

Post autor: Clubdriver »

Qbca to twoj starszy mial chyba po 2 lifcie taka bardziej okragla, moja p11 jest z 98 co do ceny powiem ze niewiele bo znajomy handlarzyk mi ja sprowadzal od germanów :P

No Diline przyznam sie ze od kad ja mam jedyne co w niej robilem oprocz wymiany oleju, paska od wspomagania (rozrzad jest na lancuszku :greedy: ) to tylko tyle co wymienilem tylne amorki no i maly lift z mojej strony :D ale kogo nie spytac kto mial primere to kazdy mowi ze niezawodne auto :) Ja takze jestem bardzo bardzo zadowolony :)

Qbca
Posty: 43
Rejestracja: 2010-02-12, 19:59
Lokalizacja: ?ory
Kontakt:

Post autor: Qbca »

Clubdriver, autko nie zawodne, tylko ze moj tata je sprzedac bo widziak Passata b6 xD
[nie pisz you] Polecam Dj CoVeriuS'a
Szkoda ?e odszed? z Radia TP :(
---=== http://nasza-klasa.pl/profile/3354907 ===---

Awatar użytkownika
jemol
64 kbps
Posty: 162
Rejestracja: 2009-10-02, 21:45
Lokalizacja: Jaworzno! :))
Kontakt:

Post autor: jemol »

Woda!
3maJ
FasoN
AlbO
GiN
!!

Awatar użytkownika
LadyM
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 1247
Rejestracja: 2011-02-02, 20:53
Ulubiony DJ: Roberto Jay, Mike Revo
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: LadyM »

ja jestem zdecydowanie za benzynką :D moj tata ma diesla i nie podoba mi się jazda tym samochodem...głosniej chodzi...trzeba czesciej zmieniac biegi bo obroty musza byc wyzsze....i takie tam :P jedyny plus diesla to że mało pali :P ale i tak wole benzynke <3
Muzyka jest najlepszym lekarstwem na wszystko :)

Preeezes
Posty: 30
Rejestracja: 2011-08-04, 11:23
Lokalizacja: Michałowo
Kontakt:

Post autor: Preeezes »

Diesel ma wyższy moment obrotowy więc lepiej przyspiesza. Nawet jak stacja bd nieuczciwa i doda coś do ropy to diesel to przepali z benzynką było by gorzej. Co do tego czy diesel jest głośniejszy od benzynki to nie powiedziałbym. Teraz już robią takie diesle ,że nie sposób ich odróżnić od benzyny. Więc ja wybieram diesla najelpiej 2.5 TDI ^^ Jest czym latać

ODPOWIEDZ