Kompletny Sprzęt dla Początkującego Dj'a 2xCD Player+Mixser

Macie pytania? Piszcie! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Dj'ki, produkcji muzyki, czy samej tematyki muzycznej.
Virtus

Kompletny Sprzęt dla Początkującego Dj'a 2xCD Player+Mixser

Post autor: Virtus »

Witam wszystkich serdecznie, mam nadzieję że mi pomożecie jak najlepiej sprzęt kupić...
Chodzi mi o komplet 2xCDPlayer+Mixser...Jakiej Firmy, jaki model, itp. taki dobrej jakości ale nie z cenę w kosmos...
Mam nadzieje że mi doradzicie
Pozdrawiam :P
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 21:19 przez Virtus, łącznie zmieniany 1 raz.

LuQ

Post autor: LuQ »

jestem w takiej sytuacji jak Ty i juz dokonałem wyboru :)

polecam:
- mikser - Reloop RMX 40 - mikser 4 kanałowy - z efektorem i krzywymi cięcia - myślę, że dobry na start i wg mnie warto dołożyć i mieć te 4 kanały bo może akurat bedziesz chciał cos dodatkowego podłączyć - nowy mikser w granicach 1200 zl mi się udało kupić za połowę więc musisz tez gdzieś wyhaczyc :)
- CD Play - CDJ 100 Pioneer - wg mnie najlepsze na początek do nauki:) bez zbednych bajerów:) poprzez wylaczna obsluge CD Audio wymusi żeby wypalał jak najwięcej plytek CD z muzyka w tym formacie :) nie pojdziesz na latwizne z MP3 :D no i najważniejsze nie ma jako takiego licznika BPM :) - uczysz się grać przede wszystkim ze słuchu :) Cena: od 400 zl za sztuke jak dobrze trafisz poprzez srednio 600-650 zl do nowych sztuk za okolo 1200 zl. Uważam ze te "Pionki" są nie do zajechania :D
-odsłuch - ja wybrałem Stanton 2000 Pro - dla mnie bezkonkurencyjne w tym zakresie cenowym :) oczywiście najlepiej jakbyś sie udał do jakiego DJPro albo jakiegos innego sklepu dla DJ i wypróbował na własnych uszach kazdy model :) ocenił, a następnie kupił :P
Dlaczego masz wypróbować poklei? Daltego, że kazdy bedzie Ci co chwila proponował co innego: jeden Ci powie, że AKG, drugi, że Sony, a trzeci Cie przekona do SENNHEISER'ów :) - dlatego wypróbuj sam

myśle, że to na tyle :) ja jestem bardzo zadowolny ze swojej konsolety :)

pozdrawiam

Phantom

Post autor: Phantom »

Ja uloze Ci cos innego :)

Mixer - Albo jak kolega powiedzial reloopa 40 albo cos co ciezko Ci bedize zajechac czyli
http://allegro.pl/gsus-technics-sh-mz-1 ... 99955.html

Playery - Mysle ze mozesz wyrzucic troche wiecej kasy i kupic Denony DN-S1000 (po 850zl wychaczysz na allegro). Nie zwracaj w tym przypadku uwagi na mp3, gdyz nie wszystkie funkcje bedziesz mogl wtedy wykorzystac. Najlepiej jest miec wypalone wszystko w audio :) Jesli bedziesz o nie dbal to dlugo Ci posluza, sam je mialem. Co do pioneera 100 uwazam ze to juz jest przezytek, po co inwestowac w tak stary sprzet. Jedyne co mi sie podoba to brak licznika bpm. Innym rozwiazaniem moze byc dual - Pioneer CMX-3000 - za 1500 na allegro znajdziesz. To sa dwie zapakowane w mniejszym pudle 800setki, czyli sprzet niezly :]

Sluchawki - posiadam AKG k518 i powiem Ci ze sa miazgacz jak na cene 220zl. Dzwiek jak i wygluszanie z otoczenia jest bardzo dobre. polecilbym Ci tez sennheisery sennheiser hd 25 ale mysle ze na sluchawki 500+ zl nie wydasz. Tak czy inaczej, z takim setupem pociagniesz dlugo ;) Pozdro

Awatar użytkownika
eXi
128 kbps
Posty: 306
Rejestracja: 2009-06-04, 19:26
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Post autor: eXi »

na Ci powiem tak :)
Kupiłem sobie całość :) 2x cd i mixier a dokładniej Numark cd in a box II :)
Nie jest to super wypas marka też może nie zachwyca, ale uważam że jeśli uważasz i szanujesz to wszystko Ci długo przetrwa :)
Jak na razie jestem bardzo zadowolony ;)
Moje Cd NDX200 tak że nie mają odczytu MP3 ale kupiłem płyty CD-RW i nagrywam kasuje nagrywam i tak w kolo ;) żeby nie zaśmiecać wszystkiego płytami ;)
Mikser M1 działa płynnie :) masz w nim odsłuch :) w sklepie mi demonstrowali ale jakoś u mnie nie śmiga tak płynnie jak u nich hehe wychodzi to chyba z okablowania no ale daje rade :))
Tak więc z mojej strony wielki plus +

Lecz to do Cie należy decyzja ;)
Wiem że nie łatwa to decyzja bo sam przez To przechodziłem ;)
Dodam tylko że cały ten zestaw kosztuje 1340 zł i i prócz 2x CD NDX200 i mikser M1 dorzucają słuchawki ;)
Tak więc myśl i kombinuj a ja życzę powodzenia :P :)

Virtus

Post autor: Virtus »

Dzięki Wielkie za doradzenie co i jak :)

Awatar użytkownika
jemol
64 kbps
Posty: 162
Rejestracja: 2009-10-02, 21:45
Lokalizacja: Jaworzno! :))
Kontakt:

Post autor: jemol »

To ja moze polece Ci
mixer: numark dxm06
cd: 2x axis9 ewentualnie axis4 :)
sluchawki hdj1000 Fire ma do sprzedania chyba jeszcze, pogadaj z nim :)
mikro; nie wiem :P

sam mysle nad takim zestawem :P
3maJ
FasoN
AlbO
GiN
!!

Virtus

Post autor: Virtus »

Co mylicie o takim sprzecie.......

GEMINI CDM 3600 - mikser + 2 x odtwarzacz CD...Cena to 1300zeta..Tylko nie wiem jak z jakosci moze ktos ma taki sprzet lub mial stycznosc z nim czekam na opinie...

Awatar użytkownika
Matt Remake
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-01, 21:09
Lokalizacja: RW!
Kontakt:

Post autor: Matt Remake »

Virtus pisze:Co mylicie o takim sprzecie.......

GEMINI CDM 3600 - mikser + 2 x odtwarzacz CD...Cena to 1300zeta..Tylko nie wiem jak z jakosci moze ktos ma taki sprzet lub mial stycznosc z nim czekam na opinie...
Nie warto bo to akurat to jeden z większych szrotów. Generalnie to słaba konstrukcja i po szybkim czasie się wysypuje (głównie przyciski). Tak jak mówisz cena 1300zł - uzbieraj troszke i kup używane cdj 100s (2x rzecz jasna) i do tego na początek jakiś mikser, tutaj przy takim budżecie proponowałbym jakiegoś reloopa, np rmx 30 ;)

Phantom

Post autor: Phantom »

gdzie ta wracac do staroci takich jak cdj 100s, to przezytek.. axisy 4ki za 2 sztuki zaplacisz z 600-700zl, to ci wiecej na mixer zostanie. polecam z reloopow, jakosc dzwieku ladna, i malo awaryjne. z dala od behringerow i gemini

Phantom

Post autor: Phantom »

http://allegro.pl/2-x-denon-dn-s1000-2- ... 52892.html kup to i wymien laser w tym jednym, nie pozalujesz. sam bym to zrobil jakbym mial kase.

Awatar użytkownika
elcosmito
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 626
Rejestracja: 2009-05-06, 16:12
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: elcosmito »

no te denony akurat sa dobrymi playerami

stare ale dobre

polecam

na poczatek jak znalazl
Administracja

Phantom

Post autor: Phantom »

sam zaczynalem, i naprawde. jesli masz dwa takie to nie potrzebny ci bedzie mixer na kozaku tylko zwykly najprosciejszy, gdyz playery maja w sobie efektory :)

Awatar użytkownika
Fire (TEDPT)
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1674
Rejestracja: 2009-07-21, 16:12
Ulubiony DJ: Każdyr
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Fire (TEDPT) »

Virtus, mam do sprzedania jeśeli by cię coś interesowało -> http://radiotp.pl/forum/viewtopic.php?p=30319#30319 ;)
Obrazek

daveee85
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51

Re: Kompletny Sprzęt dla Początkującego Dj'a 2xCD Player+Mixser

Post autor: daveee85 »

witajcie Panowie,

chcialbym odswiezyc watek i spytac o dostepny sprzet dla poczatkujacego dj. Co polecacie?
Z gory dzieki za pomoc,
Dave

Awatar użytkownika
PATRiCK
-#Prezenter
-#Prezenter
Posty: 568
Rejestracja: 2012-01-18, 22:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Kompletny Sprzęt dla Początkującego Dj'a 2xCD Player+Mixser

Post autor: PATRiCK »

Jeśli jesteś fanatykiem firmy Pioneer to tańszym kosztem polecam CDJ 800.. jak już chcesz troszeczkę pośmigać na lepszym sprzęcie to CDJ 1000 MK3

ODPOWIEDZ