Markus Schulz

Awatar użytkownika
Black Angel
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 168
Rejestracja: 2010-04-19, 20:07
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Markus Schulz

Post autor: Black Angel »

Markus Schulz urodził się w Niemczech, a w wieku lat 13 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Z muzyką elektroniczną Markus spotkał się po raz pierwszy jako nastolatek, zainteresowanie to zaowocowało później karierą dj’a. Najpierw był rezydentem klubu „The Works” w Phoenix, prowadził audycję radiową „Edge Factor”, a wspólnie z C.L. McSpadden stworzył wytwórnię „Plastik Records”.

Markus wciąż poszukiwał definicji muzyki, która potrafiłaby go zainspirować. W końcu postanowił wyjechać do Londynu. Adres jego studia w Brixton to Coldharbour Lane, fani Markusa wiedzą, że jest to adres który dał nazwę wytwórni Markusa – Coldharbour Recordings. Te dwa lata spędzone w Anglii były rozstrzygające dla kariery Markusa.

Markus powrócił do Stanów, postanowił jednak osiąść ze swoją rodziną w Miami na Florydzie, ze względu na jej ciepły klimat. Pierwszy przełom w karierze wiązał się z nawiązaniem kontaktu z holenderskim dj’em Arminem Van Buurenem, który to wykorzystał utwór Markusa „You Won’t See Me Cry” na swojej kompilacji „Boundaries of Imagination”.

W 2002 roku radio Party 93.1 z Miami wystawiło jako swojego reprezentanta na Winter Music Conference właśnie Markusa Schulza. Dwa miesiące później zaproponowano mu prowadzenie własnego show na antenie radia, w którym mógł zaprezentować wszystkim swój niebywały talent. I w ten właśnie sposób narodziła się audycja Global DJ Broadcast.

Przyjaźń z Arminem zaowocowała współpracą między tymi dwoma artystami. Markus został zaproszony do współpracy z labelem „Armada”, należącym do Armina. Pozwoliło to Markusowi na udział w wielu festiwalach oraz występy w najlepszych klubach, które zapraszały Armadę.

W 2003 roku Markus wydał utwór „Clear Blue”. Spotkał się on z ogromnym odzewem i pozwolił Markusowi zabłysnąć w świecie producentów muzyki klubowej. Ten bardzo unikalny styl jaki prezentuje w nim artysta, to ani progressive trance ani też właściwy trance, ale coś rozmytego pomiędzy.

W 2005 roku powstało dziecko Armady, label Coldharbour Recordings, w którym Markus mógł wydawać swoje ulubione utwory. Oprócz tego, po dwóch latach ciężkiej pracy, światło dzienne ujrzał wyczekiwany przez fanów Markusa debiutancki album „Without You Near”, który był następnym znaczącym krokiem w karierze tego artysty.

Rok 2006 to dla Markusa Schulza rok pełen podróży, od Australii do Rosji, od Chin do Trynidadu. Lato to wspaniałe wakacje na Ibizie, gdzie w klubie Amnesia wystąpił jako rezydent. Zaproszony został na takie festiwale i imprezy jak: Tomorrowland w Belgii, Mysteryland i Trance Energy w Holandii, Nature One w Niemczech, pojawił się również w klubach w Kuala Lumpur, Rumunii, Czechach, Meksyku, Szwecji, Finlandii, na Węgrzech, Słowacji, w Wielkiej Brytanii i wielu innych miejscach na świecie.

Audycja radiowa Markusa, Global Dj Broadcast, nadawana jest w ponad 30 stacjach radiowych na całym świecie. Jego wizyta na Ibizie zaowocowała specjalnymi wydaniami GDJB podczas wakacji, które nosiły tytuł Ibiza Summer Sessions. Aby słuchacze mogli przenieść się choć na chwilę na Ibizę, Markus zapraszał co tydzień najbardziej znanych artystów i raczył nas gorącymi rytmami muzyki z Balearów.

Oprócz triumfów jakie święci jego audycja, Markus ma jeszcze jeden powód do zadowolenia. Wydał on swoją najnowszą kompilację „Ibiza 06”. Markusowi udało się znakomicie oddać wspaniałą atmosferę, jaka panuje w lecie na Ibizie. „Chciałem dać moim słuchaczom uczucie, jakby byli na Ibizie razem ze mną” – mówi Markus - „Ibiza to naprawdę magiczne miejsce dla mnie, mam z nią związanych tyle wspaniałych wspomnień, na swojej płycie chciałem je wszystkie uchwycić”

Obrazek
Muzyka to wszystko co wielu z nas tylko w życiu ma :) . ♥

ODPOWIEDZ