Co wybrac na 1 sprzet

Wszystko na temat sprzętu dla Dj'a.
Awatar użytkownika
Picia
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-23, 21:57
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Co wybrac na 1 sprzet

Post autor: Picia »

Witam wszystkich moje pytanie brzmi tak czy oplaca się wgl na 1 sprzet kupywac cala konsole chodz wiem ze za 700zl to ja se kokosów nie kupie.
Oczywiscie jakie kontrolery jeszcze polecacie :)

A wiec tak prosił bym o jakieś propozycje sprzętu na rozkręcenie sie poprostu

cena od 0-300zł - Pierwszy wariant
cena od 0-700zł - Drugi wariant

Co mi doradzicie :)
Liczy to co ma si? w g?owie a nie na g?owie :)

Awatar użytkownika
Brian B
-#Sluchacz
-#Sluchacz
Posty: 85
Rejestracja: 2010-11-07, 00:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Brian B »

Hmm, ja również posiadam kontroler :

Hercules DJ Console RMX <--- http://www.djshop.pl/i4183,hercules,her ... e-rmx.html

Obrazek

Kosztuje on ok. 1400 zł, ja nie musiałem płacić nic bo dostałem go na 8nastkę ;) No cóż co ja mogę Tobie doradzić hmm? Może to?

Numark Total Control MK2 <--- http://www.djshop.pl/i3424,numark-total ... l-mk2.html

Obrazek

Cena ok. 400 zł + Traktor DJ Studio, także jest lajt ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Picia
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-23, 21:57
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Picia »

Dzięki za odpowiedz dostajesz piwko ale mnie chyba bardziej interesuja jakies duale i mixer. :) Pozdro
Liczy to co ma si? w g?owie a nie na g?owie :)

Awatar użytkownika
Dj Kludu
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 191
Rejestracja: 2011-01-08, 14:01
Ulubiony DJ: Fire <3
Lokalizacja: Hażlach ok. Cieszyna
Kontakt:

Post autor: Dj Kludu »

Picia, no to z mixerów bym OSOBIŚCIE polecił ci:
-Numark m2
-Behringer DX 626

A jeśli chodzi o playerki, to nie wiem, pytaj innych ;]

Pozdro ...



ps- celowo pogrubiłem słowo 'osobiście', aby żaden znów mi pretensji nie robił -_-

Awatar użytkownika
Picia
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-23, 21:57
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Picia »

Dzieki rozmyslalem juz na tymi mixerami no i sa w miare mysle dalej dzieki za odpowiedz :)
Liczy to co ma si? w g?owie a nie na g?owie :)

Awatar użytkownika
Dj Kludu
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 191
Rejestracja: 2011-01-08, 14:01
Ulubiony DJ: Fire <3
Lokalizacja: Hażlach ok. Cieszyna
Kontakt:

Post autor: Dj Kludu »

Picia, poczekaj tak jeszcze tydzień max dwa, to ci napisze jak się behringer sprawuje ;)
Bo powinienem go dostać w tym tygodniu ;D
Wtedy ci napisze jak sie sprawuje :D

GREENo

Post autor: GREENo »

Picia, numek m2 i 2x numark axis 9 :) polecam .. kumpel ma i zadowolony jest..w zasadzie miał teraz zmienił mixer na reloop rmx 40

Awatar użytkownika
Zimny
Posty: 7
Rejestracja: 2011-01-13, 15:38
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Zimny »

Numark M3, Access 3, Behringer DJX700, VMX200/300

CDJ 200, RMK1, DNS1000

DJ CAMILIO

Post autor: DJ CAMILIO »

moja rada jest nastepujaca dozbiera trocha kasy i kup cos porzadnego

LuQ

Post autor: LuQ »

tak jak Kamil - radzę abyś dozbierał, bo szczerze mówiąc... za 700 zl nic porzadnego nie kupisz... chyba ze ten kontroler... ja posiadam moja 1 konsole a jest nią: 2 x CDJ 100 oraz RMX 40 Reloop : ) tyle ze na same playery musisz liczyc okolo 1200 zl za 2 sztuki CDJ 100...

Awatar użytkownika
Picia
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-23, 21:57
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Picia »

Tak wgl to nie mam pojecia czy kupic caly sprzet czy kontroler w tej chwili mam juz 950zl ^^
Liczy to co ma si? w g?owie a nie na g?owie :)

djgaczor
128 kbps
Posty: 307
Rejestracja: 2009-11-06, 10:55
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: djgaczor »

w sumie mac plus kontroler plus traktor fajna sprawa nie wozisz po klubach calego decka i plyt masz tylko 2 rzeczy. Z drugiej strony hmm jesli konsola to lepiej dozbieraj z mikserow juz mozesz kupic numka m2 i jest dobry ale co do playerow to Ci powiem omijaj playerki numarka tam lasery sa slabe wiem co mowie bo prowadzilem sklep. Jesli juz bys sie na playerki skusil to naprawde dozbieraj do tych najtanszych denkow.
Nauczysz sie grac na denkach to zagrasz na wszystkim co Ci dadza :)
Music is My extasy
http://www.e-papierosek24.pl

Bagado

Post autor: Bagado »

A więc tak, sądzę że nie opłaca Ci się kupować kontrolerów, wg. mnie to pieniądze wyrzucone w błoto Dlaczego?, takie kontrolery dostosowane są do programów np ten który przedstawił Ci Brian (Numark Total Control MK2) VDJ czy traktor. Podstawą (Dj-ingu) jest wyrabianie sobie słuchu, idąc na łatwiznę pewnie użyjesz "Sync" który to wbudowany jest ten kontroler jak i w wiele innych, to jedna z przyczyn dla których nie powinieneś tego kupować, poza tym są one dość małe i to naprawdę zerowa frajda z gry na kontrolerze podpiętym pod PC. Na twoim miejscu wolałbym cisnąć z VDJ czy tam z czego grasz, albo po prostu kup dobry mixer podepnij go pod vdj i masz podobnie :). Jak mówi Dj kamil, dozbieraj trochę a potem myśl o sprzęcie :). Dam ci tutaj parę secików które możesz kupić, za naprawdę niewielkie pieniądze. Do takich secików zamieszczę ci fotki żebyś mógł sobie takową konsole wyobrazić wizualnie. Aaa i nie kupuj mixera bez możliwości regulacji odsłuchu ;-). Oto moje propozycje i ceny.

1.
Cena ok 1400-1600zł za całość. (jak dobrze poszukasz)
2xnumark ndx 200 i mixer reloop rmx 40 (te ndx 200 są wydawane w 2 wersjach, z niebieskim bądź zielonym wyświetlaczem)
Obrazek - koszt ok 600zł za jeden, używki ok 400.
Obrazek Cena nowego to ok 1000zł dlatego lepiej szukać używanych znajdziesz je na granicy 500-800zł. Jeśli Ci się poszczęści masz taki secik za powiedzmy numarki za 500 = 1000zł + mixer 500zł = ok 1500

2. Od 1000-1400zł Te same cd-ki tylko że mixer za 300zł nowy, używany wyrwiesz za 150-250
behringer vmx 300
Obrazek
3. Mixer wybierz propozycje z 1 albo 2 + Axis 4, wydasz za oba max 600zł co w parze idzie z tym że jeden wart jest ok 200-300zł (używka)
Obrazek

4. Mixer z 1 albo 2, czemu stale polecam ci albo 1 albo 2?, sprawa jest prosta, nie są drogie a dają radę, pod koniec posta dam ci jeszcze parę propozycji mixerów a ceny znajdziesz sam ;). Co do CDJ 2 x DENON DNS-1000 (używki za ok 700zł czyli dwa kupisz za 1400) mogą być droższe ;). Staram się trafić w niski przedział cenowy. Obrazek
Poryj też za NDX 400, też dobre ;). Bardzo mobilne posiadają czytnik (podpięcie usb) pendrive (czy jak kto woli wejście pod usb :D) Bardzo przydatne nie musisz latać z płytami ;). Ja tam jednak jestem fanem retro, nawet jak mam możliwość podpinki pena wybieram płyty :). Gorzej jak jest zrysana i ci w klubie padnie... Oj mialem tak haha xD. Dlatego myślę żeby zacząć z nich korzystać bierzesz takiego 8gb 2x. Foldery sobie robisz i jazda :) bardzo ułatwia sprawę
Obrazek





Tutaj masz parę propozycji mixerów i cdków ;).

Mixery
reloop rmx 40, behringer vmx 300, Behringer PRO MIXER VMX 100, numark dxm 06.
(nie chce mi się wymieniać więcej :)) szukaj Reloop, Denon, Numark, jak masz kasę to i nawet pioneer ;).

Cdki

Tak jak pisałem NDx200,ndx400,denon dns 1000, numark axis 4 czy tam 9. Wszystko to jest na "małą" kieszeń :)

P.S to kolega ma na sprzedasz ;-), jak jesteś zainteresowany pisz gg (ekipa radia) albo PW. Pewnie Ci zniży mieszka paaarę domów dalej, miałem okazję pograć :). Nie jest zły ten sprzęt CI powiem, ale pewnie ponad 1600zl będzie chciał (ok 1800zł nawet) :). Pogadamy jak będziesz zainteresowany.



:haha:Obrazek

Awatar użytkownika
Edd
-#Sluchacz
-#Sluchacz
Posty: 98
Rejestracja: 2009-05-07, 14:41
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Edd »

Też się wypowiem ! co tam! Jeśli będziesz miał te 3 tysiące to kup sobie 2x cdj 200 pionka i np rmx 40 reloopa... w 3k powinieneś się zmieścić... co do kontrolera to osobiście używam ni x1 i jestem bardzo zadowolony, mały, funkcjonalny i całkiem solidny, aczkolwiek na kontrolerze tego typu nie nauczysz się grać tak jak na konsolecie:) Pozdrawiam i daj znać co wybrałeś :)



@edit: hahahahah ale wtopa :D myślałem, ze do 3tys a nie do 300zł :D wybaczcie ;*
Dirty House Music

Obrazek

Awatar użytkownika
Sidu
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-20, 18:44
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Sidu »

to moze od siebie też coś dodam :)

troche po klubach sie zjeździłęm ostatnimi czasy, troche po obgrywałem tego sprzetu i tak :)

może kwestia nastawienia psychicznego, ale odradzam wszystkie pseudo sprzety DJskie typu holywood itp

numark, stanton, gemini, reloop, behringer itp też niejest to rewelacja

idąc dalej PIONEER vs DENON

grałem na całej palecie pionka i denka chyba 3 modele.

niema opcji abym kiedy kolwiek kupił denona( i tu mnie COSMIC zaraz zje :P)

jak inwestować w sprzet to neich bedzie to coś dobrego bo różne znam przypadki z niemarkowym sprzetem.

a co do kontrolera hmm

na poczatek w zupełnosci odradzam.

niby jesteś najarany na gre i tu fajnie bo kontroler coś sie dzieje ale na dłuższą mete to jest nieporozumienie. nic niedaje tylko przyjemnosci z gry i możliwości co czysta konsolka :) a jeszcze bardziej polecam Ci vinyle :) ucząc sie z vinyli CD niema tajemnic przed tobą:)

zależy ile masz kasy

tak jak pisał edd za 3 klocki wychaczysz już jakiegoś pionka 200 ale z tym rmx40 to niewiem czy w tej cenie taki komplet, moze być ciezko.

z drugiej strony patrząc jest to spora inwestycja bo znam wiele osób które zainwestowały spora kase, a po miesiacu już szukały kupca na ich "nowy" sprzet bo okazało się że jednak ich to niekręci i im sie znudziło. tak więc trzeba to dojkłądnie przemyśleć i moja rada

nic pochopnie :)

moja sugestia:

2x cdj200/2x vinyl technicsa + systemy

rmx40, albo jakiś pionek używany
Obrazek

ODPOWIEDZ