Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Wszelkie ogłoszenia dotyczące forum jak i RadioTP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
keVin
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1918
Rejestracja: 2012-03-11, 15:28
Ulubiony DJ: LadyM
Lokalizacja: Rzeszów/Holandia
Kontakt:

Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: keVin »

Witam serdecznie, zasady umieszczania plików muzycznych, jak i plików video na forum są następujące:
Zakazane jest dodawanie setów, audycji radiowych jak i filmików podając bezpośrednio link do strony/serwera tych plików.
Należy wykorzystywać „przyciski” które są dostępne przy odpowiedzi lub przy tworzeniu nowego wątku, czyli tzw BBCode’y(dostępne dopiero w „pełny edytor”)
Po kliknięciu w odpowiedni przycisk(oczywiście to zależy z którego serwera będziemy korzystać) utworzy nam się skrypt np.

Click here to see it on Mixcloud

gdzie między nawiasami należy wkleić link z tej strony, np.

Click here to see it on Mixcloud


Przy zippyshare trzeba skopiować link który kryje się pod przyciskiem „</>” i umieścić go w kodzie [zippyshare][/zippyshare] (czyli przycisk zippyshare)
Przy youtube jest podobnie lecz kopiujemy link który kryje się pod przyciskiem udostępnij i umieszczamy go w kodzie [youtube][/youtube] (czyli wspomniany wcześniej przycisk youtube).
By dodać film z vimeo wystarczy też kliknąć w przycisk „vimeo”(znajduje się obok przycisku yt i zs) i wkleić link który kryje się pod przyciskiem SHARE(oczywiście na stronie vimeo) i skopiować link który się ukarze.

Wiem że to jest pewne utrudnienie dla Was ponieważ zajmuję to trochę więcej czasu, lecz liczy się estetyka Forum. Takie umieszczanie playerów i filmików bezpośrednio na Forum jest bardzo przyjemne dla oka i wygodniejsze dla Użytkowników.
Osoby które nie dostosują się do powyższych zasad dostaną dwa słowne upomnienia ode mnie, trzecie upomnienie równa się WARNem.
Zasady są zaakceptowane przez Administrację Forum. Zasady obowiązują od 24.02.2013r.
PS: kto złamie te zasady dostanie ode mnie warna nie zależnie czy to użytkownik, prezenter czy nawet zarząd radia ;)

Aktualizacja Dnia 23.02.2013r
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiedzmin67
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 1998
Rejestracja: 2009-06-06, 00:10
Ulubiony DJ: DJ Reywers
Lokalizacja: Ciechanowiec
Kontakt:

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: Wiedzmin67 »

keVin pisze:By umieścić audycję radiową, set jak i film z YT należy korzystać z kodów umieszczonych w opcjach przy pisaniu nowego tematu lub odpowiedzi na temat. Czyli przyciski takie jak zs(czyli zippyshare) i yt(wiadomo YouTube).
Przy zs trzeba skopiować link który kryje się pod przyciskiem „</>” i umieścić go w kodzie [zs][/zs] (czyli wspomniany wcześniej przycisk zs)
Przy YT jest podobnie lecz kopiujemy link który kryje się pod przyciskiem udostępnij i umieszczamy go w kodzie [yt][/yt] (czyli wspomniany wcześniej przycisk yt)

Wiem że to jest pewne utrudnienie dla Was ponieważ zajmuję to trochę więcej czasu, lecz liczy się estetyka Forum. Takie umieszczanie playerów i filmików bezpośrednio na Forum jest bardzo przyjemne dla oka i wygodniejsze dla Użytkowników.
Osoby które nie dostosują się do powyższych zasad dostaną dwa słowne upomnienia ode mnie, trzecie upomnienie równa się WARNem.
Zasady umieszczania plików obowiązują od dziś czyli 12.02.1013r.

linka sie wrzuca pod tego yt czy jak mógł byś przykładowo pokazać jak wrzucić film np na yt w postaci jakiegoś nagranego filmiku czy poradnika

Awatar użytkownika
Arthur L
Posty: 18
Rejestracja: 2013-02-07, 18:43
Ulubiony DJ: Roger Sanchez
Lokalizacja: Dublin

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: Arthur L »

a jak wyglada sprawa linkow z soundcloud

Awatar użytkownika
keVin
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1918
Rejestracja: 2012-03-11, 15:28
Ulubiony DJ: LadyM
Lokalizacja: Rzeszów/Holandia
Kontakt:

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: keVin »

Arthur L pisze:a jak wyglada sprawa linkow z soundcloud
Więc z tego co wiem to na Forum TP nie ma skryptu by wrzucić playera z soundcloud czyli wrzucasz normalnie link :)

Wiedźmin, dokładnie opisałem jak wrzucić film z YT by był bezpośrednio na Forum. Lecz zobacz jak wygląda przykładowy skrypt:
[yt)link z strony YouTub[/yt] tyle że dajesz kwadratowe nawiasy


Tak wygląda prawidłowo dodany film:
[yt]http://youtu.be/MdT8Q0vhiC0[/yt]
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiedzmin67
-#Przyjaciel TP
-#Przyjaciel TP
Posty: 1998
Rejestracja: 2009-06-06, 00:10
Ulubiony DJ: DJ Reywers
Lokalizacja: Ciechanowiec
Kontakt:

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: Wiedzmin67 »

Kevin już wiem jak dodawać filmy z yt

Awatar użytkownika
Fire (TEDPT)
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1674
Rejestracja: 2009-07-21, 16:12
Ulubiony DJ: Każdyr
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: Fire (TEDPT) »

Kevin dodaj jeszcze info o vimeo :) bo też posiadamy bbcode do niego.
Obrazek

Awatar użytkownika
elcosmito
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 626
Rejestracja: 2009-05-06, 16:12
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: elcosmito »

no soundcloud i mixcloud bylby przydatny ale wiem ze sa problemy :/
Administracja

Awatar użytkownika
Fire (TEDPT)
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1674
Rejestracja: 2009-07-21, 16:12
Ulubiony DJ: Każdyr
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Zasady umieszczania plików mp3 jak i filmów YouTube.

Post autor: Fire (TEDPT) »

Soundcloud i mixcloud dodane :) Już wam powinno śmigać :)
Obrazek

ODPOWIEDZ